Samorząd Uczniowski

"OTRZĘSINY W JAGIELLONCE" 

10 października 2019 roku Samorząd Uczniowski LWJ zaprosił wszystkich pierwszoklasistów do auli szkolnej. Nadszedł czas "Otrzęsin Pierwszaków” , czyli  symbolicznego  przyjęcia ich do społeczności Jagiellończyków. 

Imprezę rozpoczęła dotychczasowa  przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Weronika Podgórska, która  przedstawiła  swojego  następcę  w tym roku szkolnym - Eryka Moskalenko.

Nowy przewodniczący zaprezentował się zgromadzonym uczniom, a następnie przyjął ślubowanie od pierwszaków. 

Po części oficjalnej każda z grup musiała się zaprezentować  w stylizacji związanej z patronem  i profilem klasy , do której uczęszczają. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowania do występu. Podczas prób stworzyli  rozmaite  choreografie z wykorzystaniem  rekwizytów  i elementów scenografii. Również te walory były oceniane podczas prezentacji klasy. 

Członkowie jury – Pani Dyrektor Małgorzata Duch, uczennice: Weronika Podgórska i Paulina Zubek stanęli przed  trudnym zadaniem, ponieważ poziom występów stał na bardzo wyrównanym poziomie. 

Wśród klas liceum czteroletniego najlepsza była klasa 1g.

Natomiast rywalizację w konkurencji klas trzyletnich  zwyciężyli uczniowie 1GB. 

Zwycięska ekipa otrzymała od organizatorów Puchar Przechodni, którym mogą się szczycić przez cały rok szkolny. Za rok to trofeum przejdzie w posiadanie kolejnych triumfatorów. 

Oczywiście nikt nie odszedł z pustymi rękami, ponieważ każda z grup otrzymała dyplomy i wyróżnienia za wspaniały udział w tegorocznych "Otrzęsinach Pierwszaków".

 Uroczystość zorganizowali:

* Weronika Podgórska*  Ada Kurnik* Zuzanna Michalska* Karolina Skrobiszewska* Matylda Lisiak* Michalina Stańczak * Zuzanna Jędrzejewska* Julia Lisiecka* Julia Duch* Paulina Zubek * Michalina Marciniak* Natalia Białczak* Marcin Junkiert* Iza Markiewicz* Piotr Lubiński* Natalia Kowalczyk*

 Dziękujemy wszystkim nauczycielom, a w szczególności wychowawcom klas pierwszych za pomoc i wyrozumiałość podczas przygotowań do występów.

Pozdrawiamy – Samorząd Uczniowski – LWJ