Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski LWJ zorganizował  turniej gier online o mistrzostwo szkoły.

W pierwszej edycji uczniowie grali w drużynową grę strategiczną pt: „League of Legends”. 

 

Do zawodów zgłosiło się aż 8 zespołów, które rywalizowały ze sobą w dwóch grupach eliminacyjnych, na zasadach „każdy z każdym”.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do gry o medale.

W związku z niezwykle mroźnymi i śnieżnymi dniami, jakie ostatnio  występują, uczniowie programu CAS wraz Samorządem  Uczniowskim i  Kołem Wolontariatu, zainicjowali akcję pomocy dla czworonogów z płockiego schroniska dla zwierząt.

Społeczność Jagiellonki,  zebrała w ekspresowym tempie  koce, ręczniki  oraz karmy dla szczeniąt i kociąt.

"OTRZĘSINY W JAGIELLONCE" 

10 października 2019 roku Samorząd Uczniowski LWJ zaprosił wszystkich pierwszoklasistów do auli szkolnej. Nadszedł czas "Otrzęsin Pierwszaków” , czyli  symbolicznego  przyjęcia ich do społeczności Jagiellończyków. 

Imprezę rozpoczęła dotychczasowa  przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Weronika Podgórska, która  przedstawiła  swojego  następcę  w tym roku szkolnym - Eryka Moskalenko.

Nowy przewodniczący zaprezentował się zgromadzonym uczniom, a następnie przyjął ślubowanie od pierwszaków. 

Po części oficjalnej każda z grup musiała się zaprezentować  w stylizacji związanej z patronem  i profilem klasy , do której uczęszczają. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowania do występu. Podczas prób stworzyli  rozmaite  choreografie z wykorzystaniem  rekwizytów  i elementów scenografii. Również te walory były oceniane podczas prezentacji klasy. 

11 stycznia 2019 roku w auli Urzędu Miasta Płocka odbyła się I Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Płocka. 

Przewodniczącym  Młodzieżowej Rady Miasta Płocka został  Michał Wyrębkowski  - uczeń klasy 1h-pre IB

w Liceum Ogólnokształcącym

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku

14 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się wybory Młodzieżowej Rady Miasta Płocka.

Kandydowało dwóch uczniów Jagiellonki:

SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, a darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

12 października 2018 Samorząd Uczniowski LWJ zaprosił wszystkich pierwszoklasistów do auli szkolnej. Nadszedł czas, by zostali  symbolicznie  przyjęci  do społeczności Jagiellończyków podczas "Otrzęsin ".