Warsztaty językowe w ramach programu Deutsch PLUS Goethe-Institut w Warszawie

Uczniowie Jagiellonki wzięli udział w warsztatach językowych online ze studentkami z Niemiec w ramach programu Deutsch PLUS Goethe-Institut w Warszawie.

W I semestrze dn. 20.11.2020 r. uczniowie klasy IG uczestniczyli w zajęciach online prowadzonych przez Janinę, która opowiedziała o Monachium, w którym studiuje. Uczniowie klasy IG przygotowali quiz z wiedzy o Polsce, który Janina z powodzeniem rozwiązała.

W II semestrze dn. 21.04.2021 r. uczniowie klasy IIGG wzięli udział w zajęciach online prowadzonych przez Antonię, studentkę z Berlina, która opowiedziała o zabytkach i historii swojego rodzinnego miasta. Uczniowie rozwiązali quiz z wiedzy o Berlinie a Antonia z wiedzy o Polsce. Uczniowie klasy IIGG przedstawili również prezentację o naszym rodzinnym mieście Płocku.

Warsztaty online z native speakerem to idealna okazja dla naszych uczniów, by nie tylko wzbogacić swoją wiedzę o Niemczech, ale przede wszystkim rozwinąć swoją znajomość języka niemieckiego.

Komunikat przekazała Pani Profesor Justyna Szczepańska