Wydarzenia

Życie jest diabła warte, jeżeli nie jest uparte, no bo trzeba, przyjaciele wrócić, wszystko tam zmienić, odwrócić – żeby sosny szumiały nad Wisłą i żeby słońce zabłysło w złocie zboża, w broni hartowanej, w oczach bliskich, we krwi przelanej, nad Mazowsza równiną otwartą – i żeby żyć było warto. Władysław Broniewski, Po co żyjemy?

DRODZY UCZNIOWIE! SZANOWNI NAUCZYCIELE I RODZICE!

Nasza Szkoła to ponad sto lat historii oraz wspaniali ludzie – absolwenci Jagiellonki! Wielu z nich to wybitne postacie: bohaterowie, społecznicy, naukowcy, artyści, sportowcy. Wszyscy oni są naszą dumą!
A tymczasem, dzisiaj w salach i na korytarzach naszego Liceum, wśród obecnych uczniów Jagiellonki, spotkać można ludzi wyjątkowych: naukowców, artystów, sportowców, aktywnych działaczy społecznych, zaangażowanych wolontariuszy - ludzi sukcesu. Kim będą w przyszłości? Premierami, ministrami, prezydentami, profesorami, prezesami, złotymi medalistami, laureatami prestiżowych nagród? Tego nie wiemy, ale chcemy skorzystać z ich obecności wśród nas i przedstawić ich całemu światu już dziś.
W tym miejscu znajdziecie Państwo Listę Wspaniałych Jagiellończyków 2020. Zawierać ona będzie oficjalne informacje o osiągnięciach Wspaniałych, wszyscy oni odpowiadają na ten sam zestaw krótkich pytań, jest też miejsce na ich swobodną wypowiedź. Dowiadujemy się, jakimi są ludźmi, skąd czerpią siłę, jakie były początki, kto lub co przyczyniło się do ich sukcesów? Warto ich poznać tu i teraz, zanim staną się sławni, a może warto też pójść ich śladem?
Zaczynamy w tym roku, a w kolejnych latach mamy zamiar współtworzyć z Państwem Listę Wspaniałych Jagiellończyków 2021, 2022 i tak do końca świata!


Mamy zaszczyt zaprezentować LWJ2020: Listę Wspaniałych Jagiellończyków 2020

Mikołaj Staniewski
Zuzanna Bauman
Sara Bisping-Janiak
Wiktoria Ciechanowska
Alicja Firszt
Jakub Gankowski
Jakub Gil
Laura Gronkiewicz
Karolina Jagielska
Mateusz Konefał
Oliwia Kowalczyk
Mateusz Mularczyk
Julia Piekarek
Amelia Przybyszewska
Michał Jerzy Urbański
Hanna Wiśniewska
Olga Woźniak
Michał Wyrębkowski


Wypełniony formularz wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Regulamin projektu Lista Wspaniałych Jagiellończyków 2020
Formularz zgłoszeniowy

 Z wyrazami szacunku
Małgorzata Chrabąszcz
Małgorzata Duch