Uczniowie Jagiellonki uczestniczą w programie Deutsch PLUS

Uczniowie klasy 1G aktywnie uczestniczą w projektach w ramach programu

Deutsch PLUS Instytutu Goethego w Warszawie.

Zdalna forma komunikacji, z której wszyscy obecnie musimy korzystać, idealnie wpisuje się w program Instytutu, w ramach którego obyły się już następujące aktywności:

• lekcja „Wasser sparen – aber wie?” (lekcja o oszczędzaniu wody) z materiałami multimedialnymi przygotowanymi przez Instytut Goethego;
  • udział w konkursie – troje uczniów nakręciło filmik na temat „Nachhaltig durch den Tag” („Eko przez cały dzień”), czekamy na wyniki i trzymamy kciuki!
  • warsztaty online z młodzieżą z Niemiec, na których uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących faktów na temat życia w Niemczech, mogli zadać szereg pytań, a także rozwiązali quiz wiedzy o Niemczech. Nasi uczniowie przygotowali także quiz o Polsce, który z powodzeniem rozwiązał prowadzący warsztaty.

Koordynatorem projektu z ramienia Jagiellonki jest p. Justyna Szczepańska.