Chęć zwrócenia  uwagi na fakt, że nałogi są jednym z najniebezpieczniejszych, współczesnych zagrożeń wśród nastolatków była impulsem do stworzenia projektu - „Jagielloński Dzień Bez Nałogów”.

Uczniowie Jagiellonki zgromadzeni w auli szkolnej zobaczyli przedstawienie przygotowane przez Jagiellońską Federację Teatralną pod opieką Pani Marty Borzęckiej.

Następnie dzięki prelekcji prowadzonej przez przedstawicieli Policji mogli szerzej spojrzeć na zagadnienie dotyczące nałogów wśród młodzieży.

Tematyki uzależnień dotyczyły także dwa, wyświetlone na koniec, filmy: "Pierwszy ostatni raz" i "Nigdy Cię nie opuszczę", które zostały nagrane przez naszych uczniów na potrzeby Przeglądu Uczniowskich Filmów Profilaktycznych.

Podczas imprezy ogłoszono również zwycięzców konkursu plastycznego pod hasłem „Żyj zdrowo, bez nałogów bądź sobą”.

Laureatkami zostały:

* Wiktoria Witkowska z klasy III A

* Maja Celmer  z klasy I C

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe długopisy z hasłem dnia:

"Jagielloński Dzień Bez Nałogów"

Organizatorzy:

Pedagog szkolny - Pani Barbara Reszczyńska - pomysł i scenariusz