W związku z odbywającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej under21, które odbywają się w dniach 16.06 – 30.06.2019, drużynie polskiej kibicują uczniowie z Lugagnano we Włoszech. Młodzież bierze udział w projekcie Włoskiego Ministerstwa Edukacji (MIUR)  , w ramach którego  będzie uczestniczyć w meczach drużyny z Polski aktywnie jej kibicując.

Projekt ma na celu kształtowanie postawy otwartości  na poznanie innego kraju, jego symboli, flagi i hymnu. Poza tym, promowana jest uczciwa i zdrowa rywalizacja oraz właściwe i poprawne  kibicowanie i uczestnictwo w wydarzeniach sportowych.

W związku z tym, grupa klasy II h ucząca się języka włoskiego, pod opieką p. Agnieszki Kasprzyckiej,  nawiązała współpracę ze szkołą z Lugagnano. Komunikujemy się i prowadzimy aktywną wymianę materiałów  poprzez platformę e-twinning. Pomagamy kolegom z Włoch nauczyć się wymawiać i śpiewać nasz hymn. Dzielimy się wiadomościami na temat najważniejszych symboli Polski. Zapoznajemy ich z ciekawymi  wydarzeniami z historii naszego kraju.

Dzięki temu projektowi, mieliśmy okazję zastanowić się nad zdrowym i uczciwym kibicowaniem. Zgłębiliśmy też wiadomości na temat Włoch, którymi dzielili się nasi nowi koledzy.  Zyskaliśmy też grono znajomych, z którymi możemy rozmawiać po włosku i dzięki temu ćwiczyć i rozwijać się w tym pięknym języku.

Mistrzostwa Europy Uefa Under21 odbędą się w 5 miastach włoskich: Bologna, Cesena, Reggio Emilia, Trieste i Udine, a także w San marino. W niedzielę, 16.06 Polska zagra z Belgią, 15.05 z Włochami, natomiast 22.06 z Hiszpanią.