WARSZTATY  CHEMICZNE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W sobotę 19 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty z chemii dla uczniów szkół podstawowych. Zajęcia zostały przygotowane przez nauczycieli chemii - panią Cyrylę Kępczyńską i panią Małgorzatę Belniak.

W warsztatach wzięła udział bardzo liczna grupa uczniów z płockich podstawówek (aż 50 osób).

Pod okiem nauczycieli oraz z pomocą uczniów Jagiellonki uczniowie szkół podstawowych mogli obserwować, a chętni również wykonać, doświadczenia chemiczne.

Jagiellończycy z klas - biologiczno-chemicznej 2E i 3E, medycznych 1D i 2D oraz gimnazjalnej 3Ga - służyli pomocą, udzielali instrukcji podczas wykonywania doświadczeń oraz tłumaczyli zagadnienia chemiczne.

Mamy nadzieję, że rozbudziliśmy ciekawość naszych gości i zainspirowaliśmy ich do rozwijania zainteresowań związanych z chemią.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do Jagiellonki!