SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO PRAGI, WROCŁAWIA I KARPACZA

W dniach 21-24 maja 2019 r. uczniowie klas 3GA, 3GB oraz 1B wzięli udział w szkolnej wycieczce. Na trasie Jagiellończyków znalazł się Wrocław, Karpacz, Praga oraz Książ. Podczas wyjazdu uczniowie zdobywali wiedzę o historii, kulturze, tradycjach, architekturze, środowisku naturalnym. Wspólnie przeczesywaliśmy ciemne korytarze starej sztolni, zachwycaliśmy się urokiem katedry św. Wita i spacerowaliśmy po Moście Karola. Nie było osoby, która zrezygnowałaby z poszukiwań wrocławskich krasnali. Znaleźliśmy ich naprawdę sporo. W hucie „Julia” udało nam się poznać proces produkcji szkła kryształowego. Na koniec doceniliśmy nie tylko piękno zamku w Książu, ale także otaczający go fantastyczny krajobraz.

12 czerwca 2019 roku odbyły się  Warsztaty Jagiellońskie zorganizowane przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski.

W tegorocznej ofercie znalazło się 8 spotkań, w których uczniowie Jagiellonki mogli wziąć udział:

W "ZESZYTACH JAGIELLOŃSKICH"

PUBLIKUJEMY TOMIK WIERSZY OLGI WOŹNIAK, UCZENNICY KLASY IIIA NASZEGO GIMNAZJUM.

TOMIK NOSI TYTUŁ "MÓJ DZIEŃ"

I ZAWIERA BARDZO DOJRZAŁE ARTYSTYCZNIE WIERSZE STANOWIĄCE DOWÓD

NIEZWYKŁEJ FASCYNACJI AUTORKI POEZJĄ TADEUSZA RÓŻEWICZA ORAZ ZBIGNIEWA HERBERTA.

W MINIONYM TYGODNIU - W ŚRODĘ 5 CZERWCA - OBCHODZILIŚMY

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY - KRÓLA WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY.

Z TEJ OKAZJI ODBYŁ SIĘ "KONCERT DLA PATRONA"

W dniach 27-31 maja 2019 roku w naszej szkole gościła grupa amerykańskich studentów, głównie z Messiah College z Pensylwanii.

Studenci przez tydzień odbywali praktyki studenckie, prowadząc zajęcia konwersacyjne z języka angielskiego dla naszych uczniów. Jagiellończycy mogli poznać wiele ciekawostek na temat geografii, historii, kultury i życia codziennego mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz opowiedzieć naszym gościom o życiu współczesnych Polaków.

Gabby, Maura, Gloria, Elissa, Lynsey, Leiby, Leah, Katerina, Jordan, Maddie, Abigail, Katie i Keilah dziękujemy Wam za inspirujące spotkania i możliwość poznania ciekawych ludzi.

Z WIZYTĄ W WODOCIĄGACH PŁOCKICH

4 czerwca br. uczniowie klasy 1D biologiczno-chemicznej gościli w Stacji Uzdatniania Wody w Płocku.

W trakcie wycieczki uczniowie poznali kolejne etapy procesu technologicznego uzdatniania wody,

zarówno tej pobieranej w Wisły, jak i tej ze studni głębinowych.

PUBLIKUJEMY "ZESZYTY JAGIELLOŃSKIE"

Z PRACAMI PAULINY WUSZTER - NASZEJ ABSOLWENTKI Z ROKU 2019 Z KL. IIIA

(WYCHOWAWCZYNI: PANI PROF. ZOFIA SARNECKA)

„Niezwykła i jedyna w swoim rodzaju…”.  Wspomnienie o Pani Profesor „Halince” Kowalskiej

O śmierci Pani Haliny Marty Kowalskiej, legendarnej jagiellońskiej nauczycielki języka polskiego, dowiedziałem się od pana Marcina Jaroszewskiego, anglisty, wicedyrektora Jagiellonki. Prośba o to, by upamiętnić Panią Martę (obecnie znana była częściej pod tym właśnie imieniem, choć dawniej uczniowie nazywali Ją po prostu „Halinką”, o czym przypomniał mi Pan Bogusław Urbanek) zmotywowała mnie do poszukiwania osób, które były Jej uczniami. Sam poznałem Panią Halinę kilka lat temu w Klubie Inteligencji Katolickiej w Płocku. Zapamiętałem Ją jako osobę o przenikliwym umyśle, wysokiej kulturze humanistycznej, ujmującym spojrzeniu i wielkim sercu.