NA STRONIE SZKOŁY PUBLIKUJEMY 131. NUMER "ZESZYTÓW JAGIELLOŃSKICH"

Z TOMIKIEM WIERSZY OLGI WOŹNIAK, UCZENNICY KLASY 2GG

PT. "SEN" ("MY DREAM").

Życie jest diabła warte, jeżeli nie jest uparte, no bo trzeba, przyjaciele wrócić, wszystko tam zmienić, odwrócić – żeby sosny szumiały nad Wisłą i żeby słońce zabłysło w złocie zboża, w broni hartowanej, w oczach bliskich, we krwi przelanej, nad Mazowsza równiną otwartą – i żeby żyć było warto. Władysław Broniewski, Po co żyjemy?

Okres świąteczny to czas składania życzeń, mówienia ciepłych słów, wykonywania dodających otuchy gestów.  To okres, w którym intensywniej pomaga się innym – najbardziej potrzebującym.

W tym właśnie celu zainicjowana została w Jagiellonce – Świąteczna Akcja Pomocy.

Cała społeczność naszej szkoły – nauczyciele, uczniowie i ich rodzice - włączyli się w aktywną pomoc bożonarodzeniową dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie oraz personelu medycznego.

Konferencja PlocMUN 2020 odbyła się w dniach 23-24 października 2020r w formule online i była współorganizowana przez województwo mazowieckie oraz CIFAL Płock.

więcej informacji ...

11 listopada 2020 r. odbyła się premiera teledysku do nagranej wcześniej przez uczniów naszej szkoły piosenki.

Przypomnijmy, "Our Jagiellonka" to  przebój uczniów Jagiellonki, który został zaprezentowany podczas  Drzwi Otwartych  - 4 czerwca 2020 r.

Utwór był ścieżką dźwiękową do filmu pt: "Spacer po Jadze", zrealizowanego  przez samorząd uczniowski na potrzeby  Drzwi Otwartych, ale wciąż czekał na właściwy wideoklip. Po wielu staraniach i dwóch dniach zdjęciowych powstał wyczekany teledysk, którego premiery doczekaliśmy się właśnie 11 listopada 2020r.

W RAMACH "CZYTELNI KLUBU MYŚLI POLSKIEJ" (CZ. 3)

Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI PUBLIKUJEMY ARTYKUŁ BOLESŁAWA PRUSA,

OGŁOSZONY NA ŁAMACH "TYGODNIKA ILUSTROWANEGO" W 1905 ROKU (NR 17 Z 29 KWIETNIA)

PT. "CZYM JEST PATRIOTYZM?"

PRZED 1 LISTOPADA WSPOMINAMY NASZYCH ZMARŁYCH PRZYJACIÓŁ -

- NAUCZYCIELI, DYREKTORÓW, UCZNIÓW -

- NIEKTÓRZY ODESZLI DAWNO, INNI W OSTATNICH LATACH, CZASEM NAGLE, NIESPODZIEWANIE -

WIERZYMY, ŻE ŻYJĄ WIECZNIE, ŻYJĄ TEŻ W NASZEJ PAMIĘCI

30 października uczniowie klasy II GB wraz z nauczycielami -

- Panią Zofią Sarnecką i Panią Iwoną Wiktorowską - z udziałem rodziców -

posprzątali groby uczniów, nauczycieli, dyrektorów naszej szkoły na cmentarzu przy ul. Kobylińskiego.

Uczniowie zapalili znicze i postawili kwiaty na grobach.