Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym wszyscy obdarowują się prezentami.

Uczniowie Jagiellonki postanowili ufundować podarunki także zwierzętom ze  schroniska dla zwierząt w Płocku. Bezdomne czworonogi otrzymały od nas  karmę i akcesoria do pielęgnacji.

„Dzieckiem stać się na nowo,
niezwykłą poczuć moc,
odnaleźć naszą gwiazdę
w tę Świętą Noc.

przygasną setki wtórnych gwiazd.
Ten krzyk cokolwiek śmieszny
i jazgot ulic wielkich miast.

Niech błyśnie pierwsza gwiazda,
by to, co ważne, ważnym mogło się stać…

Chęć zwrócenia  uwagi na fakt, że nałogi są jednym z najniebezpieczniejszych, współczesnych zagrożeń wśród nastolatków była impulsem do stworzenia projektu - „Jagielloński Dzień Bez Nałogów”.

Uczniowie Jagiellonki zgromadzeni w auli szkolnej zobaczyli przedstawienie przygotowane przez Jagiellońską Federację Teatralną pod opieką Pani Marty Borzęckiej.

Następnie dzięki prelekcji prowadzonej przez przedstawicieli Policji mogli szerzej spojrzeć na zagadnienie dotyczące nałogów wśród młodzieży.

Tematyki uzależnień dotyczyły także dwa, wyświetlone na koniec, filmy: "Pierwszy ostatni raz" i "Nigdy Cię nie opuszczę", które zostały nagrane przez naszych uczniów na potrzeby Przeglądu Uczniowskich Filmów Profilaktycznych.

Podczas imprezy ogłoszono również zwycięzców konkursu plastycznego pod hasłem „Żyj zdrowo, bez nałogów bądź sobą”.

15 listopada 2019 r. uczniowie klasy IIH - Maja Białaszek i Michał Wyrębkowski - wzięli udział w finałowych przesłuchaniach do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej JoséSong, organizowanego przez XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí w Warszawie. Za wykonanie w duecie piosenki Dalidy i Alain Delon’a „Paroles…Paroles…” zajęli drugie miejsce.

UDZIAŁ JAGIELLOŃCZYKÓW W WARSZTATACH FOTOGRAFICZNYCH

Częścią cyklicznie organizowanego przez firmę Baselll Orlen Polyolefins konkursu dla młodzieży szkół średnich są warsztaty z materiałoznawstwa, a w tym roku także z fotografii cyfrowej typu Flat lay.

Uczniowie mieli za zadanie przyswoić wiedzę na temat tworzyw sztucznych, następnie zbudować kompozycję z plastiku i sfotografować ją tak, aby spełniała kryteria zdjęcia nadającego się na profil firmowy na instagramie.

W trakcie warsztatów uczniowie puścili wodze fantazji i eksperymentowali z materiałami, oświetleniem i ujęciami. Teraz organizatorzy czekają do połowy stycznia na profesjonalne prace konkursowe, które zostaną wydrukowanie i wystawione w Galerii Mazovia. Następnie jury wyłoni najlepszy zespół. W lutym poznamy finalistów.

Jagiellończycy zdobywali Wydział Filologii Polskiej na Uniwersytecie  Łódzkim

W piątek 13 grudnia, na przekór pogodzie i przesądom, klasa III E odwiedziła Wydział Filologii Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego  i wzięła udział w zajęciach warsztatowych , na które złożyły się: zajęcia w studiu radiowym  oraz wykład z pracownikiem naukowym UŁ.

Warsztaty w radiu zostały poprowadzone przez studentów III roku Koła Dziennikarskiego na Wydziale Filologii . Prowadzący obiecali umieścić na swoim fb nagranie z udziałem naszych uczniów. W drugiej części uczestniczyliśmy w wykładzie,  połączonym z ćwiczeniami,  o manipulacji słownej w życiu codziennym , poprowadzony przez  p. dr Anettę Ceglińską- Gajdę.

W SOBOTĘ 14 GRUDNIA NAUCZYCIELE JĘZYKA POLSKIEGO  I HISTORII ZORGANIZOWALI WSPÓLNIE

WARSZTATY HUMANISTYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

TEMAT WARSZTATÓW:

"POTYCZKI Z KRZYŻAKAMI W HISTORII I LITERATURZE POLSKIEJ"

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI Z WARSZTATÓW:

NASZ KOLEGA - PAN PAWEŁ FELCZAK - WYDAŁ KSIĄŻKĘ!

"Działalność oddziału Franciszka Majewskiego "Słonego" w latach 1947-1949"