Dnia 04.12.2019 uczniowie Naszej Szkoły ponownie odwiedzili Uniwersytet Łódzki. Tym razem wzięli udział w warsztatach z języka włoskiego i francuskiego.

Na zajęciach z języka włoskiego poznawali język gestów, którym posługują się Włosi oraz zgłębiali tajniki kultury, a szczególnie kuchni włoskiej.

Miłośnicy języka francuskiego natomiast poznawali języki regionalne, których jest wiele we Francji.

Uczniowie mieli też okazję zwiedzić Uniwersytet, zobaczyć sale wykładowe, studio nagrań oraz usłyszeć o różnych kierunkach studiów, jakie mogą wybrać przyszli kandydaci.

Licealiści poczuli się jak prawdziwi studenci !

Olga Tokarczuk, laureatka literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok,

wygłosiła 7 grudnia 2019 roku odczyt w siedzibie Akademii Szwedzkiej w Sztokholmie.

Jak co roku, zwyczajem Naszej Szkoły, na przełomie listopada i grudnia 2019 roku przygotowywaliśmy paczkę dla wybranej przez nas Rodziny w ramach ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka.

Wspólnie przygotowaliśmy ponad 70 paczek, w których znalazły się produkty spożywcze, słodycze, napoje, środki czystości, odzież, obuwie, ręczniki, pościel, kołdry, poduszki, koce, ścierki, zabawki, przybory szkolne, plecaki. Ponadto zakupiliśmy dwa fotele do pracy przy komputerze, pralkę, grzejnik, materac do łóżka. Dzięki życzliwości Rodziców przekazaliśmy również meble, łóżko, biurko i dywan oraz prezenty dla całej Rodziny pod choinkę.

W ŚRODĘ 4 GRUDNIA KLASY 2A I 3B OBEJRZAŁY W MUZEUM MAZOWIECKIM

WYSTAWĘ "UKRADZIONE DZIECIŃSTWO" I WYSŁUCHAŁY WYKŁADU DR. TOMASZA ŁABUSZEWSKIEGO Z IPN-U

NA TEMAT LOSÓW POLSKICH DZIECI PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ

UCZNIOM TOWARZYSZYLI NAUCZYCIELE: P. PAWEŁ FELCZAK I P. WIESŁAW KOPEĆ

LITERACKIE PASJE OLGI BANASZCZAK Z KLASY IE

Wśród Jagiellończyków jest wielu młodych artystów. W ostatnim czasie swój talent ujawniła uczennica klasy 1E Olga Banaszczak. 25 listopada miała okazję zaprezentować się podczas XXIV Biesiady Literackiej, którą zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna. Serdecznie gratulujemy debiutu. Czekamy na kolejną dawkę twórczości.

Olga Banaszczak – uczennica kl. 1E naszej szkoły. Jej pasją jest pisanie oraz rysowanie. Poezją zajmuje się od trzech lat, a malarstwem od siedmiu. Mówi, że jej życie od zawsze związane było ze sztuką. Dodatkowo przez dziewięć lat uczyła się grać na skrzypcach, klarnecie i fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia imienia Karola Szymanowskiego w Płocku oraz prywatnie na saksofonie. Jest osobą pełną talentów i nieodkrytych pokładów kreatywności.

Jagiellończycy na zajęciach na Wydziale Biologii i Wydziale Zarzadzania UŁ

We wtorek 26.11. 2019 r.  uczniowie klasy 2 D, o profilu biologiczni- chemicznym wraz z wychowawcą p. J. Grommunt oraz opiekunami :  p. K. Marszałek i p. A. Żabką wzięli urządzał w ćwiczeniach laboratoryjnych w Katedrze Cytofizjologii  Uniwersytetu Łódzkiego. Podczas zajęć nasi uczniowie wykonywali preparaty z tkanek roślinnych, prowadzili badania mikroskopowe, również z wykorzystaniem mikroskopu fluorescencyjnego.

W czwartek 21.11. 2019 r. klasy humanistyczne i językowe miały swoje święto. Obchodziliśmy je uroczyście,  uczestnicząc w wykładzie p. Leszka Skierskiego, poświęconym ciekawości i pasji dziennikarskiej oraz sposobom na odkrywanie tajemnic i skarbów małej ojczyzny - Płocka i okolic.

W drugiej części uczniowie klas  1A, 1B, 1G, 1GA, 1GB, 1GG, 2A i 2B wzięli udział w trudnym, ale bardzo emocjonującym quizie  językowym, przygotowanym przez uczennice klasy 2 IB DP.

WE CZWARTEK 21 LISTOPADA W RAMACH 117. "GŁOŚNEGO CZYTANIA NOCĄ"

PAŃSTWO ELŻBIETA I TOMASZ ZBRZEZNI ZAPREZENTOWALI "WIELKIEGO  NIEOBECNEGO LEKTUR SZKOLNYCH"

- WAŻNEGO POLSKIEGO TWÓRCĘ POWIEŚCI HISTORYCZNYCH - KAROLA BUNSCHA (1898-1987) - AUTORA CYKLU 15 POWIEŚCI

OBEJMUJĄCYCH DZIEJE POLSKI OD MIESZKA DO ŁOKIETKA.