Szukamy domów i kochających właścicieli dla trójki podopiecznych płockiego schroniska.

W niedzielę 12 września 2021 jako wolontariusze Projektu Du Motion zadebiutowaliśmy w Półmaratonie Dwóch Mostów pomagając w organizacji jego jubileuszowej 10. edycji. Rozpoczęliśmy już o 7.00 odprawą w auli Urzędu Miasta, gdzie uzyskaliśmy szczegółowe informacje odnośnie do przydzielonych nam zadań, a po zrobieniu pamiątkowego wspólnego zdjęcia, zaopatrzeni w identyfikatory i plecaki z logo półmaratonu, przewiezieni zostaliśmy na powierzony nam odcinek trasy biegu. Naszych 18 uczniów czuwało nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem imprezy na ulicy Grabówka, od Mostu Solidarności po podbieg ulicą Norbertańską, 5 uczennic obsługiwało ponadto punkt nawadniania zaopatrując każdego z 450 biegaczy w wodę. Około 11.00 wróciliśmy do miasteczka biegacza na Rynku Starego Miasta, gdzie w południe, w radosnej atmosferze, rozpoczęła się uroczysta dekoracja zwycięzców.

Uczniowie Jagiellonki, którzy we współpracy z Instytutem Rozwoju Sportu i Edukacji w Warszawie biorą udział w projekcie DU MOTION, aktywnie działają jako wolontariusze pomagając przy organizacji imprez sportowych.

W sobotę 21.08.2021 roku wzięli udział w 3. Nocnym Biegu w ZOO. Wspierali biegających podając im wodę, kanapki. Każdemu, kto ukończył bieg, wręczyli medal.

Pamiętny rok 1920!

UCZNIOWIE, ABSOLWENCI I NAUCZYCIELE JAGIELLONKI W WOJNIE POLSKO-BOLSZEWICKIEJ

Mija właśnie 101. rocznica wojny polsko-bolszewickiej, której ważnym epizodem była obrona Płocka przed bolszewikami, jaka rozegrała się w dniach 18-19 sierpnia 1920 r. W wojnie i w obronie Płocka brali udział uczniowie, absolwenci i nauczyciele naszej szkoły. Oto krótkie wspomnienie na ich temat.

„Początek wakacji – pisze ks. kan. Figielski w kronice szkolnej – zapowiadał się dosyć pomyślnie dla całego kraju. Zdawało się, że młodzież używać będzie słusznego odpoczynku, aby tym raźniej wrócić na oznaczony termin [do szkoły]. Aliści wypadki wojenne inny przybrały obrót”.

Najlepszy Maturzysta Jagiellonki zdobył aż osiem wyników 100%

Najlepszy Absolwent naszej Szkoły – Michał Wyrębkowski zdobył rewelacyjne wyniki na maturze:

język polski – część ustna – 100%

język francuski – część ustna – 100%

język polski – poziom podstawowy – 100%

język polski – poziom rozszerzony – 100%

matematyka – poziom podstawowy – 96%

język francuski – poziom podstawowy – 100%

język francuski – poziom rozszerzony – 100%

historia  – poziom rozszerzony– 100%

filozofia – poziom rozszerzony – 100%

Uczennica Jagiellonki promuje Płock

Czy widzieliście na Tumach drobną dziewczynę w czerwonej sukience? A może zatrzymaliście się na ulicy zadziwieni widokiem blondynki tańczącej na przejściu dla pieszych? To nie sen! Byliście świadkami budzącego się do życia projektu „TuMy dla Płocka”. Uczennica Jagiellonki - Julia Piekarek - zapragnęła wyrazić swoją miłość do Płocka i zarazić nią jak najwięcej ludzi z całego świata. Mając tylko pomysł i chęci podjęła decyzję o nagraniu profesjonalnego spotu, reklamującego najbardziej rozpoznawalne miejsca naszego miasta. Poeta napisałby wiersz, Julia natomiast wyraża emocje poprzez taniec. W filmie wraz z uczennicą Jagiellonki wystąpią inni utalentowani tancerze (uczniowie i absolwenci Jagiellonki oraz Małachowianki).