5 lutego br. klasa 2a wzięła udział w wykładach polonistycznych na Uniwersytecie Łódzkim.

Uczniowie wysłuchali następujących wykładów:

1. Literackie obrazy Łodzi (dr Karolina Kołodziej).

2. Literatura baroku - kicz czy artyzm? (dr Małgorzata Mieszek).

3. Specyfika i dziedzictwo futuryzmu (dr Magdalena Lachman).

W środę 29 stycznia klasa 1GC  ( biol./chem./ang.) wzięła w udział w zajęciach laboratoryjnych w katedrze Neurobiologii i  katedrze Cytofizjologii Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ.  Uczniowie Jagiellonki pod kierunkiem: dr hab. Renaty Bocian, dr. Bartosza Cabana i dr. Konrada Winnickiego przeprowadzili elektroforezę i  izolację DNA z komórek spichrzowych korzenia cebuli oraz badali fizjologię człowieka doświadczalnie, m.in. przewodnictwo nerwu łokciowego, wpływ zmieniającego się bodźca wzrokowego  na błędnik.

Szczególnie serdecznie, za opieką podczas zajęć, chcemy podziękować Kierownikowi Katedry Panu prof. dr. hab. Janowi Konopackiemu, nieocenionemu w pomaganiu innym w potrzebie.

Zajęcia się bardzo uczniom spodobały i mamy nadzieję szybko wrócić do laboratorium Wydziału BiOŚ UŁ.

18 stycznia 2020 roku odbyły się warsztaty geograficzne dla klas ósmych szkoły podstawowej.

W PIĄTEK 23 STYCZNIA TEGOROCZNI JAGIELLOŃSCY MATURZYŚCI BAWILI SIĘ

NA BALU STUDNIÓWKOWYM W HOTELU TUMSKIM.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ NA STRONIE "GAZETY WYBORCZEJ", "PORTALU PŁOCKIM" ORAZ "PETRONEWS":

BAL JAGIELLOŃCZYKÓW_Gazeta Wyborcza

PORTALPŁOCK

PETRONEWS

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym wszyscy obdarowują się prezentami.

Uczniowie Jagiellonki postanowili ufundować podarunki także zwierzętom ze  schroniska dla zwierząt w Płocku. Bezdomne czworonogi otrzymały od nas  karmę i akcesoria do pielęgnacji.

„Dzieckiem stać się na nowo,
niezwykłą poczuć moc,
odnaleźć naszą gwiazdę
w tę Świętą Noc.

przygasną setki wtórnych gwiazd.
Ten krzyk cokolwiek śmieszny
i jazgot ulic wielkich miast.

Niech błyśnie pierwsza gwiazda,
by to, co ważne, ważnym mogło się stać…

Chęć zwrócenia  uwagi na fakt, że nałogi są jednym z najniebezpieczniejszych, współczesnych zagrożeń wśród nastolatków była impulsem do stworzenia projektu - „Jagielloński Dzień Bez Nałogów”.

Uczniowie Jagiellonki zgromadzeni w auli szkolnej zobaczyli przedstawienie przygotowane przez Jagiellońską Federację Teatralną pod opieką Pani Marty Borzęckiej.

Następnie dzięki prelekcji prowadzonej przez przedstawicieli Policji mogli szerzej spojrzeć na zagadnienie dotyczące nałogów wśród młodzieży.

Tematyki uzależnień dotyczyły także dwa, wyświetlone na koniec, filmy: "Pierwszy ostatni raz" i "Nigdy Cię nie opuszczę", które zostały nagrane przez naszych uczniów na potrzeby Przeglądu Uczniowskich Filmów Profilaktycznych.

Podczas imprezy ogłoszono również zwycięzców konkursu plastycznego pod hasłem „Żyj zdrowo, bez nałogów bądź sobą”.

15 listopada 2019 r. uczniowie klasy IIH - Maja Białaszek i Michał Wyrębkowski - wzięli udział w finałowych przesłuchaniach do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej JoséSong, organizowanego przez XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí w Warszawie. Za wykonanie w duecie piosenki Dalidy i Alain Delon’a „Paroles…Paroles…” zajęli drugie miejsce.