MICHAŁ WYRĘBKOWSKI

LAUREATEM

LI OLIMPIADY LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO

Michał Wyrębkowski,
niezwykle utalentowany uczeń naszej szkoły z klasy 3H IB DP, finalista wielu olimpiad i konkursów przedmiotowych,
obdarzony niezwykłą interdyscyplinarną wiedzą z zakresu historii, ekonomii, filozofii, literatury, językoznawstwa,
do grona wielu swoich naukowych sukcesów dołączył jeszcze jedno wielkie osiągnięcie.

W roku szkolnym 2020/2021

uzyskał tytuł

Laureata LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Inne sukcesy Michała w olimpiadach i konkursach przedmiotowych:

1. w roku szkolnym 2019/2020 Michał został finalistą 4 olimpiad:

• XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej – finalista – marzec 2020.
  • XLVI Olimpiady Historycznej – finalista – marzec 2020.
  • XLIII Olimpiady Języka Francuskiego – finalista – marzec 2020.
  • XXXII Olimpiady Filozoficznej – finalista – marzec 2020

2.  roku szkolnym 2020/2021 Michał odniósł również następujące sukcesy:

• Został przyjęty do grona studentów University of Pennsylvania (UPenn) – uniwersytet tzw. Ligi Bluszczowej (jeden z ośmiu najlepszych uniwersytetów na świecie).
  • Zdobył stypendium Penn World Scholar na UPenn (15 przyszłych światowych liderów wybieranych co roku z puli ok. 56000 aplikujących).
  • Zdobył stypendium Benjamin Franklin Scholar na UPenn (interdyscyplinarny program studiów dla ok. 5% aplikujących na UPenn).
  • Został przyjęty przez New York University Abu Dhabi z pełnym stypendium (2. miejsce w Azji w naukach ekonomicznych).
  • Został przyjęty do Szkoły Nauk Politycznych w Paryżu (Sciences Po) (2. miejsce na świecie w naukach politycznych).
  • Został przyjęty przez Uniwersytet Erazma w Rotterdamie (jeden z najlepszych ekonomicznych uniwersytetów w Europie).
  • Został Finalistą High School Business Challenge (3. miejsce drużynowo w kraju).
  • Został Laureatem konkursu Liderzy Innowacji Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – nagrodą staż w Centrum GovTech Polska przy KPRM.
  • Został członkiem redakcji Technorepublikanizmu w Klubie Jagiellońskim.

Rada Pedagogiczna Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznym im. Władysława Jagiełły w Płocku

składa swojemu Wybitnemu Uczniowi serdeczne gratulacje

i życzy dalszych sukcesów naukowych.

Komunikat przekazała Pani Dyrektor Małgorzata Duch.