Jagielloński Klub Debat Oksfordzkich w 1/32 finału ogólnopolskiego

W ostatni weekend (10-11 kwietnia) odbyły się kolejne rundy fazy finałowej Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Mając za sobą jedynie półroczne przygotowanie w trudnych warunkach pandemii COVID-19, drużyna reprezentująca Jagiellonkę, w której skład weszli Zuzanna Tomczyk, Hanna Wiśniewska, Piotr Józefczyk i Bartosz Kaczorek, znalazła się w gronie najlepszy drużyn w kraju i jako pierwsza w historii szkoły dotarła do 1/32 finału.

Mimo tego, że po drodze do tej fazy rozgrywek płocczanom przyszło się mierzyć z przeciwnikami dużo bardziej doświadczonymi, m.in. ze sławnym warszawskim XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica, którego uczniowie już od lat odnoszą sukcesy nie tylko w turniejach ogólnopolskich, ale również w zawodach o zasięgu ponadnarodowym (World Schools Debating Championships), jagiellończycy za każdym razem pokazywali klasę, nawet w trudnych chwilach, nie dając za wygraną. W fazie pucharowej drużyna odpadła, uzyskując remis w dwumeczu (odbyły się dwie debaty na tematy: 1. Rodzice powinni czytać sekretne pamiętniki swoich dojrzewających dzieci. 2. Po transformacjach ustrojowych nowa władza powinna dążyć do pełnego rozliczenia się z poprzednim systemem zamiast stosować rozwiązania na wzór polityki grubej kreski.).

O zwycięstwie LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu, z którego reprezentantami debatowaliśmy, zadecydowały tzw. małe punkty (przegraliśmy po prostu bramkami :( ).

Debatującym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nie jest to jednak wszystko, a być może to dopiero początek. Doświadczenia i wiedza zdobyte podczas turnieju z pewnością pozwolą drużynie piąć się coraz wyżej i poszerzać swoje horyzonty, dla klubu stanowiąc sygnał, że warto się dalej starać i próbować swoich sił w nowych wyzwaniach.

Już niedługo w maju przed naszymi reprezentantami kolejny start w zawodach, tym razem organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej.

W imieniu klubu dziękujemy Radzie Rodziców i Dyrekcji za wsparcie.

Wielkie podziękowania i uznanie za wsparcie dla klubu, za działalność w nim i sprawowaną opiekę należą się naszemu absolwentowi Piotrowi Zychowi.

Komunikat przekazał: Pan Paweł Felczak.