Osiągnięcia

DRUŻYNA JAGIELLONKI W VIII MISTRZOSTWACH POLSKI DEBAT OXFORDZKICH 

W ubiegłą sobotę,20 marca, drużyna Jagiellonki w składzie Zuzanna Tomczyk, Hanna Wiśniewska (klasa 2GG) oraz Bartłomiej Kaczorek, Piotr Józefczyk (klasa 2G) po raz pierwszy w historii naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich. W VIII edycji tych zawodów Jagiellończycy w grupie M zmierzyli się, można rzec z weteranami debat – XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie oraz ZS nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Po dzielnych bojach na wymianę argumentów, w których należało dyskutować następujące tezy:

  1. Wzrost popularności tzw. kultury memów przynosi więcej szkód niż pożytku.
  2. Polska powinna włączyć e-sport w system finansowania sportu na wzór dyscyplin tradycyjnych, poprzez np. inwestycje infrastrukturalne, dofinansowanie związków sportowych e-sportu, stypendia dla reprezentacji Polski, sponsoring spółek państwa, dofinansowanie z samorządów.
  3. Zasada jednomyślności, dająca możliwość stosowania veta, powinna zostać zlikwidowana z unijnego mechanizmu decyzyjnego.
  4. Osoby najwięcej zarabiające w czasach kryzysu są moralnie zobligowane do płacenia wyższych podatków.

 

Drużynie udało się przejść do fazy pucharowej VIII Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Już wkrótce nasi reprezentanci dowiedzą się, z kim przyjdzie się im zmierzyć w 1/32 finału.

 Gratulujemy i życzymy dalszych owocnych dyskusji i przekonywania do swojego zdania za pomocą argumentów.