Osiągnięcia

 SUKCESY JAGIELLOŃCZYKÓW W KONKURSIE

"MNIE TA ZIEMIA OD INNYCH DROŻSZA..." 

Rozstrzygnięta została X edycja konkursu Książnicy Płockiej i III LO im. Marii Dąbrowskiej "Mnie ta ziemia od innych droższa", w której sukces odnieśli także uczniowie naszej szkoły:

DRUŻYNA JAGIELLONKI W VIII MISTRZOSTWACH POLSKI DEBAT OXFORDZKICH 

W ubiegłą sobotę,20 marca, drużyna Jagiellonki w składzie Zuzanna Tomczyk, Hanna Wiśniewska (klasa 2GG) oraz Bartłomiej Kaczorek, Piotr Józefczyk (klasa 2G) po raz pierwszy w historii naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich. W VIII edycji tych zawodów Jagiellończycy w grupie M zmierzyli się, można rzec z weteranami debat – XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie oraz ZS nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Po dzielnych bojach na wymianę argumentów, w których należało dyskutować następujące tezy:

DWOJE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

- MATEUSZ MULARCZYK Z KLASY 2A I MAŁGORZATA LEŚNIEWSKA Z KLASY 3A

UCZESTNICZYŁO W PROJEKCIE ORGANIZOWANYM PRZEZ MIEJSKĄ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ

IM. JAKUBA Z GOSTYNINA W GOSTYNINIE

 PREZENTUJEMY AUTORSKI TOMIK WIERSZY OLGI BANASZCZAK, UCZENNICY KLASY 1E:

 Tomik wierszy

 

Miło nam poinformować, że trzyosobowy zespół uczniów klasy 1G w składzie: Magda Jagielska, Piotr Józefczyk i Eryk Zakrzewski otrzymał wyróżnienie w konkursie „Nachhaltig durch den Tag” („Eko przez cały dzień”) organizowanym przez Goethe Institut w ramach programu Deutsch PLUS.

Uczniowie mieli za zadanie nakręcić w języku niemieckim 1,5-minutowy filmik przedstawiający ekologiczny, zrównoważony styl życia.