Osiągnięcia

28.05.2021 uczennica klasy 2GC naszego liceum Aleksandra Cicholc wzięła udział w

I FESTIWAL PIEŚNI LUDOWEJ „Miała baba koguta..” w Lucieniu

i zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Jak czytamy na afiszu konkursowym ; „Wieś, tradycja, folklor, kultura ludowa, sztuka ludowa, strój, gwara, pieśń, taniec, rękodzieło, zwyczaje i obrzędy… to tylko niektóre z terminów przypisanych polskiej tradycji wiejskiej, tradycji folklorystycznej, tradycji ludowej”  ,dlatego cieszymy się bardzo ,ze młodzi Jagiellończycy , tacy , jak Ola, potrafią odnajdować w sobie pasje i promować je w środowisku lokalnym.

MIŁO NAM ZAKOMUNIKOWAĆ, ŻE

MATEUSZ MULARCZYK

UCZEŃ KLASY 2A

ZOSTAŁ FINALISTĄ XXXIII OLIMPIADY FILOZOFICZNEJ. 

MICHAŁ WYRĘBKOWSKI

LAUREATEM

LI OLIMPIADY LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO

Jagielloński Klub Debat Oksfordzkich w 1/32 finału ogólnopolskiego

W ostatni weekend (10-11 kwietnia) odbyły się kolejne rundy fazy finałowej Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Mając za sobą jedynie półroczne przygotowanie w trudnych warunkach pandemii COVID-19, drużyna reprezentująca Jagiellonkę, w której skład weszli Zuzanna Tomczyk, Hanna Wiśniewska, Piotr Józefczyk i Bartosz Kaczorek, znalazła się w gronie najlepszy drużyn w kraju i jako pierwsza w historii szkoły dotarła do 1/32 finału.

 SUKCESY JAGIELLOŃCZYKÓW W KONKURSIE

"MNIE TA ZIEMIA OD INNYCH DROŻSZA..." 

Rozstrzygnięta została X edycja konkursu Książnicy Płockiej i III LO im. Marii Dąbrowskiej "Mnie ta ziemia od innych droższa", w której sukces odnieśli także uczniowie naszej szkoły:

DRUŻYNA JAGIELLONKI W VIII MISTRZOSTWACH POLSKI DEBAT OXFORDZKICH 

W ubiegłą sobotę,20 marca, drużyna Jagiellonki w składzie Zuzanna Tomczyk, Hanna Wiśniewska (klasa 2GG) oraz Bartłomiej Kaczorek, Piotr Józefczyk (klasa 2G) po raz pierwszy w historii naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich. W VIII edycji tych zawodów Jagiellończycy w grupie M zmierzyli się, można rzec z weteranami debat – XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie oraz ZS nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Po dzielnych bojach na wymianę argumentów, w których należało dyskutować następujące tezy:

DWOJE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

- MATEUSZ MULARCZYK Z KLASY 2A I MAŁGORZATA LEŚNIEWSKA Z KLASY 3A

UCZESTNICZYŁO W PROJEKCIE ORGANIZOWANYM PRZEZ MIEJSKĄ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ

IM. JAKUBA Z GOSTYNINA W GOSTYNINIE