Ogłoszenia i komunikaty

Od piątku 20.11. od godz. 19.00 do niedzieli do godz. 24.00

Teatr Dramatyczny w Płocku udostępnia bezpłatnie na swojej stronie internetowej

spektakl pt. Rodzina" według sztuki Antoniego Słonimskiego.

Bardzo serdecznie zapraszamy na ten spektakl uczniów, nauczycieli i rodziców uczniów.

Proszę pomyśleć także o choćby symbolicznym wsparciu TD w Płocku w tym tak trudnym dla ludzi teatru czasie.

Oto link do spektaklu:

Polecają nauczyciele języka polskiego i historii
Iwona Wiktorowska, Wiesław Kopeć

KOMUNIKAT ZE STRONY TEATRU:

Zapraszamy do obejrzenia nagrania spektaklu "Rodzina" w reż. Rafała Sisickiego, który został zarejestrowany w październiku 2019 r.

Spektakl zostanie udostępniony w piątek, 20 listopada o godzinie 19.00 i będzie go można obejrzeć do niedzieli, 22 listopada do godz. 23.59.

O "Rodzinie":

Satyryczna wizja Polski, w której nikt nie jest tym, kim się wydaje.

Pan całą gębą, przesłodzona damulka, przeciętna sympatyczna panna, młody byczek, prawicowy działacz, Żyd z rodzaju siłaczy żydowskich, normalny wojewoda, normalny starosta, stara Żydówka, normalny służący, jego córka, bardzo ordynarny łyk miejski, pani dość ordynarna, ale przystojna, typowy bubek warszawski, weteranka i aktywista lewicowy.

Spotkali się w pięknych okolicznościach przyrody, w okazałym, choć podupadającym dworku. Każdy pewny swego pochodzenia i czystości krwi. Każdy głoszący ortodoksyjne przekonania. Co mogło wyniknąć z takiego spotkania?

Rodzina to sztuka Antoniego Słonimskiego, słynnego Skamandryty, wpływowego komentatora rzeczywistości, znanego z ciętego języka i ostrego dowcipu. To satyryczna wizja Polski rozpiętej między dwoma totalitaryzmami. Mimo, że napisana w 1933 roku, jest piekielnie aktualna.

Zapraszamy widzów do dyskusji

Czy Polacy to rzeczywiście jedna wielka rodzina?

Zapraszamy widzów do rozmowy o spektaklu "Rodzina", którego nagranie udostępniamy w dniach 20 - 22 listopada. Dyskusja odbędzie się na platformie Zoom w dniu 23 listopada o godz. 18.00. Rozmowę poprowadzi Monika Mioduszewska-Olszewska.

Serdecznie zapraszamy do zapisów pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po przesłaniu zgłoszenia otrzymacie Państwo link do spotkania. Spotkanie nie będzie transmitowane.