Ogłoszenia i komunikaty

TEGOROCZNA "NOC MUZEÓW" JUŻ W SOBOTĘ 18 MAJA!

ZAPRASZAMY W TYM DNIU W GODZINACH 18.00-22.00 DO ZWIEDZANIA JAGIELLONKI.

OTO SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

1. Godz. 18.00: otwarcie zabytkowego gmachu szkolnego dla zwiedzających. Zapraszamy w szczególności do zwiedzania "Muzeum Jagiellonki", które mieści się w podpiwniczeniu w miejscu dawnych szatni (w programie pokazy filmów i prezentacji multimedialnych na temat historii szkoły, możliwość obejrzenia stałych ekspozycji prezentujących historię powstania szkoły, galerię dyrektorów, wybitnych nauczycieli i absolwentów).

2. Godz. 18.30-21.00: "Kącik dla najmłodszych I" (puzzle związane z dynastią Jagiellonów, kolorowanki historyczne - w  świetlicy (pomieszczenie przy sali muzealnej).

3. Godz. 18.30-21.00: "Kącik dla najmłodszych II" (w sali muzealnej przy starej ławie szkolnej - kaligrafia dla dzieci).

4. Godz. 18.30: Spektakl kukiełkowy dla dzieci pt. „Teatrzyk z Powstania Warszawskiego” – w sali im. Stefana Themersona (II piętro).

5. Godz. 19.30: Montaż słowno-muzyczny: "Broniewski we Lwowie" – w sali im. Władysława Broniewskiego (II piętro).

6. Na parterze szkoły prezentowana będzie wystawa "W 100-lecie śmierci Adama Grabowskiego - jednego z pierwszych dyrektorów Jagiellonki".

7. Od godz. 19:00 będzie można wejść na taras widokowy Jagiellonki (wejścia co 30 minut - ostatnie o 21:30).

ZAPRASZAMY DO ZWIEDZANIA JAGIELLONKI!